0
0

دانلود کتابخانه کامل آلتیوم دیزاینر – کتابخانه سه بعدی

444 بازدید
دانلود کتابخانه کامل آلتیوم دیزاینر - کتابخانه سه بعدی

دانلود کتابخانه کامل آلتیوم دیزاینر – کتابخانه سه بعدی

کتابخانه آلتیوم دیزاینر یکی از بخش های مهم آلتیوم دیزاینر میباشد هرچه کتابخانه با کیفیت تری داشته باشید طراحی زیبا تری تحویل خواهید گرفت، دانلود کتابخانه کامل آلتیوم دیزاینر بسیار کار دشواری است چون به هر کتابخانه ای نمیشه اعتماد کرد، همچنین زمان زیادی نیاز دارید که کتابخانه های رایگان را جمع آوری کنید، از این رو کتابخانه های تکراری برای شما مشکل ساز میشوند، حتی باعث میشود از یک کتابخانه چندین مدل داشته باشید و آلتیوم دیزاینر شما سنگین میشود اما کتابخانه جامع سه بعدی به دلیل اینکه کتابخانه تکراری ندارد و کاملا قابل شخصی سازی میباشد خیلی در سرعت آلتیوم برای شما موثر میباشد؛ لذا لازم است کمی با آلتیوم دیزاینر آشنا بشیم…

آلتیوم دیزاینر چیست؟

بیاید یکم بیشتر با آلتیوم دیزاینر آشنا بشیم، تعریف آلتیوم دیزاینر بهتر است طبق تجربه گفته شود؛ آلتیوم دیزاینر یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های طراحی برد های الکترونیکی ( PCB ) میباشد، آلتیوم دیزاینر یک نرم افزار پولی میباشد اما توی ایران به صورت کرک شده میتوان استفاده کرد. آلتیوم دیزاینر به شما کمک میکنید که شماتیک های خود را به PCB تبدیل کنید از نظر بینهایت بودن کتابخانه آلتیوم دیزاینر خیلی قدرتمند هست، همچنین توانایی هایی که برای طراحی برد دارد بسیار قابل چشمگیر میباشد، آلتیوم دیزاینر میتواند برد هایی در حجم 1000 لایه را طراحی کند شاید برای شما جالب باشد توانایی ساخت این برد در واقعیت شاید در این زمان امکان پذیر نباشد اما این توانایی وجود دارد چه بسا طی سال های آتی این امکان  کاملا فراهم شود برد هایی با این تعداد لایه چاپ شود.

موقع طراحی میتونید به بسیاری از ابزار ها دست پیدا کنید تا جزء به جزء PCB رو شخصی سازی کنید، بخش قوانین طراحی خیلی قدرتمندی دارد که میتونید برای هر قسمت از برد قوانینی از جمله فاصله پد، ترک، وایا و یا هرچیز دیگه ای داخل PCB تعین کنید.

آلتیوم دیزاینر کار شبیه سازی را مانند پروتئوس انجام نمیدهد و در همان جهت پروتئوس قدرت طراحی مانند آلتیوم را ندارد و آلتیوم بهای خیلی زیادی به PCB داده است، داخل ایران 99% تولید کنندگان برد های الکترونیکی فایل با خروجی آلتیوم دیزاینر قبول میکنند و برخی از این شرکت ها پروتئوس را قبول میکنند و با هزینه بسیار کمی برای شما تبدیل به فایل آلتیوم دیزاینر میکنند.

آلتیوم دیزاینر از کتابخانه های زیادی بر خورد دار است چون داخل خود برنامه هر کتابخانه ای را نیاز داشته باشید میتوانید بسازید و ابزار خیلی خوب و جامعی را در این راستا تحت عنوان IPC Compliant Footprint Wizard دارد که میتوانید از استاندارد های IPC بهره مند بشید و طبق دیتایشیت قطعه مورد نظر کتابخانه های زیادی با اشکال مختلف بسازید. حتی میتوانید سایز قطعات خود را در یک فایل EXEL بزارید با یکی دیگر از ابزار ها شما هر تعداد قطعه مد نظرتان باشد بسازید به صورت عمده، این ابزار میتونه 40% زمان مصرفی شما را کاهش دهد. اگر علاقه مند به ساخت فوتپرینت با این ابزار قدرتمند هستید میتوانید از مطلب ساخت فوتپرینت با آلتیوم دیزاینر استفاده کنید و آموزش ساخت فوتپرینت برای قطعات SMD و THD یاد کنید.

قبل از شما خیلی از افراد این کتابخانه ها را ساخته اند هر شخصی به یک شیوه و ایده ای تولید کرده است، وبسایت طراحی برد با یک ایده خیلی خوب کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر را گرد آوری و تهیه کرده است همچنین میتوانید به وبسایت آلتیوم دیزاینر مراجعه کنید کتابخانه رایگان آلتیوم دیزاینر را دانلود کنید.

با برخی از توانایی های آلتیوم دیزاینر آشنا شدیم همچنین میتوانید از مطالب آموزنده نرم افزار آلتیوم دیزاینر در سایت طراحی برد کاملا برخورد دار باشید و بیشتر آشنا شوید.

چرا باید طراحی برد یاد بگیریم؟

سوال خیلی خوبیه بعد از اینکه با آلتیوم دیزاینر آشنا شدید لازمه که بدونیم چرا باید طراحی برد یاد بگیرم؟ هر رشته ای توی زمینه الکترونیک نیاز به طراحی برد داره چرا؟

وقتی برنامه نویسی میکنید روی میکروکنترلر ها برای نهایی کردن مدار چیکار میکنید؟ سریع میروید سمت آلتیوم دیزاینر بردشو طراحی میکنید

وقتی مدار یک تغذیه را طراحی میکنید برای تست چیکار میکنید؟ سریع میروید سمت آلتیوم دیزاینر بردشو طراحی میکنید

اگر یک مدار آنالوگ میخواید طراحی کنید بعد اینکه مدارو ساختید چیکار میکنید؟ سریع میروید سمت آلتیوم دیزاینر بردشو طراحی میکنید

آردوینو کار میکنید با چند تا ماژول و قطعات دیگه کنار هم میزارید و میخواید صنعتی جایی نصب کنید چیکار میکنید؟ سریع میروید سمت آلتیوم دیزاینر بردشو طراحی میکنید

یک هدر ساده SMD به THD بخواید بزنید چیکار میکنید؟ سریع میروید سمت آلتیوم دیزاینر بردشو طراحی میکنید

خلاصه هر کاری بخواید بکنید در نهایت بخواهید به عنوان یک محصول تهیه کنید و به مردم ارائه بدید نیاز دارید طراحی برد یاد بگیرید

این یک نیازه طراحی برد نیازتون میشه، قبلا من میخواستم این کارو نکنم چون اول کار شکست خوردم، برد میساختم خراب میشد یک مدت دست کشیدم و دوباره شروع کردم دیگه این بار دستم اومد تمامی بردامو خودم طراحی میکنم الان آسوده و راحت برد هایی که نیاز دارم را  حد توانم طراحی میکنم پس نیاز هست که یاد بگیرید، طراحی برد توی دروس هنرستان و دانشگاه هم آموزش داده میشود و اتفاقا از آلتیوم دیزاینر استفاده میکنند که هنرجویان یاد بگیرند؛ پس شک نکنید نیاز دارید با آلتیوم دیزاینر طراحی برد انجام بدید.

کتابخانه ها از چه بخشی ساخته شده اند؟

کتابخانه دو قسمت اصلی داره؛ فوتپرینت و سیمبل قطعه حالا هر کدوم از اینا چی هستن کامل بهتون یاد خواهم داد.

قبل از هر چیزی به عکسهای زیر توجه کنید.

این سه تا عکس مربوط به یک کتابخانه هستند شما اگر بخواید یک کتابخانه بسازید باید این سه بخش رو داشته باشد وگرنه خوب نمیشود.

سیمبل قطعه: برای نقشه شماتیک کاربرد دارد و داخل کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر دیزاینر مانند شکل بالا ساخته شده است و یک نمای گرافیکی است؛ برای اینکه ما بتوانیم قطعات رو با نظم بهتری به هم دیگر متصل کنیم از این بخش استفاده میکنیم و این بخش در شماتیک کاربرد دارد داخل شماتیک باید ظاهر شماتیک کاملا مفهومی باشد.

فوتپرینت: ظاهر مکانیکی قطعه میباشد، یعنی اینجا دقیقا همین پایه و اندازه و حجم روی فیبر مدارچاپی چاپ میشود، فوتپرینت بسیار مهم است و تفاوت تمامی کتابخانه ها در 90 درصد مواقع در فوتپرینت ها هستند اینجا پایه ها چه فاصله ای داشته باشند، چه اسمی داشته باشند خیلی مهم هست و فوتپرینت رو باید با دقت کامل ساخت فوتپرینت مانند سیمبل ظاهر مفهومی ندارد و فقط برای جایگزاری قطعات هست و باید دقیقا ظبق دیتاشیت فوتپرینت ها ساخته شوند.

مدل سه بعدی: این بخش سه بعدی فوتپرینت هستن و توی فوتپرینت اگر دقت کنید یک کادر صورتی میبینید این کادر صورتی و شطرنجی مدل سه بعدی میباشد وقتی برد تکمیل میشود طبق این مدل ها میتونیم بردمون را شبیه سازی کنیم؛ برای این قسمت هست کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر خیلی خیلی قدرتمند میباشد و روز به روز بزرگتر میشود و مخاطبان بیشتری به خود جلب میکند، پس به بخش سه بعدی ها خیلی دقت کنید بسیار برای شما سود آور است.

یک نکته خیلی مهم بین فوتپرینت و سیمبل قطعه وجود دارد که هر دو مورد پایه هاشون یک بخشی به اسم Designator دارند که ارتباط بین سیمبل و فوتپرینت با Designator برقرار میشود به فرض Designator پایه سمت راست سیمبل توی عکس بالا برابر با 1 میباشد توی فوتپرینت اون پایه ای که باید به اون قسمت وصل شود دقیقا باید برابر با 1 باشد؛ بیاید تا با هم با  یک مثال بهتر یاد بگیریم.

عکس های بالا را به دقت مشاهده کنید پایه سمت راست سیمل که 2 میباشد میخواهم به پایه سمت چپ فوتپرینت عکس بالا وصل بشود اگر توی شماتیک بجای 2 من یک بگزارم هر دو تا پایه داخل سیمبل به پایه شماره یک داخل فوتپرینت متصل میشود و این مشکل ساز میشود بجای 1 و 2 میتوانید از حروف هم استفاده کنید به طور مثال DP1 یا S8 یا SP هیچ تفاوتی نداره اما دقت کنید توی سیمبل و فوتپرینت باید Designator ها دقیقا یکی باشند.

توجه: دیود ، ترانزیستور و آیسی ها اکثرا یک فوتپرینت استاندارد دارن و به فرض پایه شماره 1 توی آیسی SMD پکیج SOIC همیشه سمت راست بالا میباشد شما  سعی نکنید اینارو شخصی سازی درست کنید بهتر است طبق استاندارد بسازید تا سریع بتوانید برای آن فوتپرینت سیمبل جدید بسازید و دچار مشکل نشوید.

دلایل استفاده از کتابخانه سه بعدی؟

الانه در دنیای امروز بر روی عصر واقعیت مجازی زندگی میکنیم، معمولا برای ما یک اشیاء دیجیتالی هرچه به واقعیت نزدیک تر باشد بیشتر مورد پسند قرار میگیرد، گاها توی بازی های رایانه ای هم این مورد وجود دارد بازی ای را انتخاب میکنیم که کیفیت بهتری داشته باشد، کاراکتر ها به واقعیت بیشتر نزدیک باشند، حتی سایه بازیکن داخل بازی ها هرچه با کیفیت تر باشد بیشتر مورد پسند ما هست و دوست داریم دنیای دیجیتال را یک دنیای واقعی بدانیم.

شما میتوانید مانند چند سال پیش فقط 2 بعدی برد را ببینید و یا فقط روی برد را ببیند اما اگر از کتابخانه سه بعدی استفاده نکنید، اندازه و سایز هیچ قطعه ای برای شما نمایان نمیشود، دید بهتری روی بردتون ندارید که برد نهایی شما چه شکلی دارد، افرادی که سورس محصولات به فروش میرسانند میتوانن از سه بعدی به عنوان یک نما از بردشون استفاده کنند و حتی اگر هزینه برای ساخت برد انجام ندهند این نمای سه بعدی میتواند بهترین نمونه برای نشان دادن نمای کلی برد به دیگران را داشته باشد.

با داشتن کتابخانه سه بعدی میتوانید سایز واقعی قطعات را وارد کنید و در شبیه سازی و طراحی باکس برای برد الکترونیکی مورد نظر شبیه سازی و طراحی بهتری داشته باشید، همچنین با داشتن کتابخانه سه بعدی ارتفاع نهایی بردتان دستتان میاد و در ساخت باکس به مشکل خاصی برخورد نخواهید کرد و این یک مزیت بسیار فوق العاده کتابخانه سه بعدی میباشد.

فرمت فایل کتابخانه کامل آلتیوم دیزاینر؟

کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر با فرمت INTLIB.  ارائه داده میشود، فرمت INTLIB. از سیمبل و فوتپرینت یک کتابخانه جامع میسازد که دیگر نیاز نیست جداگانه فایل SCHLIB. و PCBLIB. را به آلتیوم اضافه کنید چون قطعا خیلی آلتیوم شلوغ و سنگین تر هم خواهد شد و حجم کتابخانه شما افزایش پیدا خواهد کرد اگر SCHLIB. و PCBLIB. را جداگانه باهم به آلتیوم دیزاینر اضافه کنید گاها اگر فوتپرینت جا به جا شود درحین انتقال شماتیک به PCB به ارور های زیادی برای عدم فوتپرینت بر خواهید خورد؛ اگر شما همچین کتابخانه هایی دارید لطفا همه را به کتابخانه جامع تبدیل کنید که دیگر این مشکلات برای شما رخ ندهد.

فرمت INTLIB.  این خوبی را دارد که شما به فرض ترانزیستور و ماسفت را دارید و این دو قطعه تقریبا از یک خانواده هستن میتوانید دوتا فایل سیمبل را به یک فایل فوتپرینت متصل کنید و بعد از تبدیل به INTLIB.  همه را در یک کتابخانه نمایش داده میشوند و این مزیت بسیار خوبی است.

برای فرمت INTLIB.  نیاز نیست حتما سیمبل و فوتپرینت هم نام باشند کافیه شما سیمبل و فوتپرینت را به یک پروژه کتابخانه اضافه کنید و داخل سیمبل ، فوتپرینت های مورد نظر را تعریف کنید.

مزیت دیگر فرمت INTLIB. که خیلی جذاب هست شما میتوانید به تعداد دلخواه سیمبل و فوتپرینت را به یک کتابخانه تبدیل کنید، گاها شما برای افزودن کتابخانه برای یک رگولاتور ساده باید 10 تا سیمبل اضافه کنید همراه با فوتپرینت های مورد نیاز اما با فرمت INTLIB. فقط یک فایل اضافه میکنید و از کتابخانه استفاده میکنید.

آموزش اضافه کردن کتابخانه به آلتیوم دیزاینر

آلتیوم دیزاینر را باز کنید و از سمت روی تب Components کلید کنید؛ ممکنه نیاز باشه یک سند حتما باز داشته باشید، اگر این گزینه را نداشتید از سمت راست پایین روی Panel کلیک کنید و گزینه Components را فعال کنید تا در سمت راست برای شما تب Components ظاهر شود.

تب Components بخش کتابخانه شما هست، در نسخه های 17 به پایین به نام Libraries ذکر میشود؛ افزودن کتابخانه آلتیوم دیزاینر، حذف کتابخانه آلتیوم دیزاینر و تمامی اتفاقات مربوط به کتابخانه های ساخته شده اینجا اتفاق میوفتد.

توجه: ساخت وادیت کتابخانه در یک بخش دیگر انجام میشود؛ اینجا فقط میتوانید ببینید کتابخانه هایی که اضافه کردید و یا میخواید اضافه کنید.

روی تب Components کلیک کنید هنگامی که تب باز میشود یک منوی همبرگر مانند ( سه خط روی هم ) دیده میشود روی این گزینه باید کلیک کنید مانند عکس بالا👆

File-based Libraries Preferences: تنظیمات کتابخانه، حذف و نصب کتابخانه از این بخش صورت میگیره

File-based Libraries search: جستجوی پیشرفته کتابخانه بر روی تمامی فایل هایی که توی آلتیوم نصب هستند

Refresh: تازه سازی کتابخانه، اگر احیانا کتابخانه جدید اضافه کردید اما نمایش نداد با این گزینه تازه سازی کنید

Footprints: نمایش یا مخفی کردن فایل فوتپرینت (PCBLIB.) در میان کتابخانه ها

در این آموزش نیاز هست که کتابخانه را به آلتیوم دیزاینر اضافه کنیم پس نیاز هست روی گزینه File-based Libraries Preferences کلیک کنید تا برای شما پنجره زیر را باز کند👇

اضافه کردن کتابخانه به آلتیوم دیزاینر

اگر دقت کرده باشید یک کادر سبز رنگ و یک کادر قرمز رنگ داریم؛

Project: اگر روی این گزینه برید باید یک پروژه باز شده داشته باشید و وقتی یک پروژه باز میکنید این بخش فعال میشه و اگر از این قسمت کتابخانه اضافه کنید تنها به اون پروژه اضافه میشه.

Installed: این بخش به کلی آلتیوم دیزاینر کتابخانه اضافه میشود و همیشه در دسترس میباشد.

همانظور که قبلا گفتم نیاز داریم که به کل آلتیوم دیزاینر کتابخانه اضافه کنیم پس به تب دوم یا همان Installed مراجعه کنید؛ سپس از پایین سمت راست Install رو بزنید و کتابخانه های خودتون رو اضافه کنید.

سوالی که ممکنه برای شما پیش بیاد کتابخانه های ما چه فرمتی رو دارن؟ خروجی فایل های کتابخانه به چند دسته تقسیم میشوند👇

(PCBLIB.): فایل فوتپرینت، نمای واقعی قطعات که روی برد چاپ میشوند

(SCHLIB.): سیمبل یا نمای شماتیک قطعات، برای رسم مدارات الکترونیک در شماتیک آلتیوم دیزاینر

(INTLIB.): فایل یکپارچه شده سیمبل و فوتپرینت قطعات، ست شدن سیمبل و فوتپرینت باهم در یک قالب

توی اضافه کردن کتابخانه سیمبلی که با فرمت SCHLIB. اضافه میکنید حتما باید بعد این مورد فوتپرینتی که به شماتیک داده اید رو جداگانه با فرمت PCBLIB. اضافه کنید تا به مشکل نخورید که این روش بسیار دشوار هست و ممکن است آسیب بزند به شما.

بهترین روش اضافه کردن فایل INTLIB. هست؛ توی این فایل سیمبل و فوتپرینت یکپارچه شده اند و نیاز نیست جداگانه اضافه کنیم و دیگر مشکل حذف شدن فوتپرینت و داشتن خطا درحین انتقال شماتیک به PCB نداریم حتما به شما آموزش خواهم داد چطوری PCBLIB. و SCHLIB. رو باهم یک پارچه و به INTLIB. تبدیل کنید.

برای اضافه کردن میتونید از قبل کتابخانه های مورد نیازتون با فرمت هایی که بالا معرفی کردیم رو داخل یک دایرکتوری ( Newfolder , پوشه) مجزا بزارید و بعد از بخش Install یک باره همه رو اضافه کنید.

میتوانید تک تک کتابخانه ها را اضافه کنید اما ی سختی داره که هر دو بار که اضافه میکنید مسیر اضافه کردن به مسیر پیشفرض آلتیوم بر میگرده که مجدد باید بیاید به پوشه ای که کتابخانه های خود را قرار دادید.

نکته خیلی مهم: وقتی از یک پوشه ای کتابخانه ای رو اضافه میکنید هیچ وقت نباید اون فایل کتابخانه رو مسیرش رو عوض کنید چون توی آلتیوم اخطار میگیره و کتابخانه عملا حذف میشود پس کتابخانه خود را در مسیر ثابت بزارید و اونو جا به جا نکنید.

برای حذف کتابخانه هم کافیه روی کتابخانه ها کلیک کنید و از پایین سمت راست Remove رو بزنید.

کار که تمام شد روی Close کلیک کنید و تمام کتابخانه شما اضافه شد.

دسته بندی کتابخانه چیست؟

موضوع دسته بندی برای کاربران کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر بسیار بسیار جذاب بود و این مورد خیلی مورد پسند کاربران قرار گرفت که برای اینکه افراد مبتدی و حتی حرفه ای راحت تر با کتابخانه کار بکنند و طراحی برد های الکترونیکی انجام بدهند یک موضوعی را فراهم کردیم تحت عنوان دسته بندی کتابخانه، چیکار کردیم؟

تمامی قطعات الکترونیی را دسته بندی کردیم به این صورت که دیود های SMD سیمبل مشترکی داشتند فقط فوتپرینت ها تفاوت داشتند که ما برای یک سیمبل فوتپرینت های مختلفی تعریف کردیم و همچنین دیود THD هم به این شکل اگر یک مورد دیگر را بخوام بیان کنم فرضا ال ای دی های SMD  با ال ای دی THD کاملا جدا هستند.

همانطور که در بالا میبینید این سری کتابخانه برای خازن ها هستند که تمامی خازن ها از همدیگه جدا شده اند که شما راحت تر بتونید کتابخانه سه بعدی خودتان را پیدا کنید.

در این تصویر برای شما کتابخانه سوکت های باطری را نمایش دادیم که باطری دو پایه بیشتر ندارد پس میتوانیم سیمبل این کتابخانه را مشترک در نظر بگیریم و برای این سیمبل 13 فوتپرینت مختلف تعین بکنیم که این سیمبل ها هم SMD داخلشوت وجود دارد هم THD و این باعث میشه حجم کتابخانه شما کاهش یابد.

 

کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر چرا کم حجم هست؟

اگر کتابخانه های دیگری را تهیه کرده باشید در صورتی که سه بعدی ندارد اما 10 برابر کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر حجم دارد چرا به این شکل هست؟

کتابخانه های مشابه همراه با هر فوتپرینت یک فایل دیتاشیت وجود دارد که دیتاشیتی از قطعه را بیان میکند و چند فایل دیگر که ممکن است برای همه کاربران خوشایند نباشد و تمامی این دیتاشیت ها از کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر حذف شده است، اگر بخواهید در مورد قطعه اطلاعاتی دریافت کنید باید خود شخص به گوگل و سایت هایی که دیتاشیت ارائه میدهند دیتاشیت مورد نظر را دانلود کند.

این کار برای همه افراد خوشایند نیست همچنین همه ی افراد نیاز ندارند که پارامتر های اضافی داخل سیمبل تعریف شود باز این ها را کاملا حذف کردیم که خود کاربر اگر نیاز دارد به کتابخانه پارامتر هایی اضافه کند آزاد باشد و پارامتر های مورد نیاز را اضافه کند.

کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر این امکان را به شما میدهد کاملا شخصی سازی کنید برای خود اگر دیتاشیت دارید به کتابخانه اضافه کنید، اگر پارامتری نیاز دارید اضافه کنید، یک توضیح کوتاه راجب پارامتر به شما بدم:

پارامتر در سیمبل قطعه تعریف میشود که شما وقتی طرحتان را به خارج یا داخل کشور ارسال میکنید شرکت تولید کننده BOM (Bill Of Materials) بهتری از برد شما میگیرد و اطلاعات دقیق تری از قطعات به کار رفته داخل برد شما را دریافت میکند. در واقع شما داخل پارامتر ها میتونید پارت نامبر، ولتاژ، پکیج قطعه، کمپانی تولید کننده و یا هر اطلاعاتی که نیاز دارید شرکت سازنده آگاه باشد و رعایت  را مینویسید.

این بخش ها را کاملا حذف کردیم که هر فرد بر اساس نیاز خود پارامتر های خود را بسازد و تکمیل کند از نظر ما این بهترین روش است چون همه نیاز ندارند این موارد را و ما هم حذف کردیم و همین دلیل باعث میشود حجم کمتری را به خود اختصاص دهد.

هزینه کتابخانه جامع بسیار بالاست چیکار باید کرد؟

کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر هزینه بسیار بالایی دارد اما چند تا مزیت باعث این قیمت بالا شده است

 1. تعداد بالای قطعات پشتیبانی شده
 2. دسته بندی دقیق و کامل کتابخانه
 3. 100 درصد فوتپرینت ها دارای سه بعدی میباشد
 4. پشتیبانی 2 ماهه جهت رفع ایراد و درخواست قطعه در صورت عدم موجود در کتابخانه
 5. آپدیت دوره ای کتابخانه آلتیوم دیزاینر
 6. آموزش صفر تا صد ساخت کتابخانه آلتیوم دیزاینر
 7. دریافت مدل های سه بعدی کمیاب
 8. معرفی رفرنس های دانلود کتابخانه
 9. معرفی رفرنس های دانلود مدل سه بعدی
 10. کامل بودن قطعات کاربری و خیلی ضروری

برخی از مزیت های این کتابخانه را بیان کردیم، کیفیت این کتابخانه بسیار بالاست و مدت زمان زیادی برای ساخت و گرد آوری گذاشته شده است طبیعتا ساخت 4000 قطعه زمانبر هست، وبسایت های زیادی هست که رایگان کتابخانه ارائه میدهند ولی تک به تک این کتابخانه مورد برسی وبسایت طراحی برد قرار گرفته است اگر مشکلی داشته است توسط کاربران گزارش داده شده است و رفع شده است.

کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر این مزیت را دارد که اگر مشکلی در کتابخانه باشد به ما گزارش میشود و برای همگی درست میکنیم و به این شکل نیست اگر یک شخص استفاده کرد و به مشکل مواجه شد دیگر اطلاع رسانی نشود و همه دچاراین مشکل شوند؛ خیر ، به صورت عموم این مشکل حل میشود.

کتابخانه رایگان را وقتی دانلود میکنید نمیتوانید با سازنده در ارتباط باشید و مشکل کتابخانه را گزارش بدید تا دوستان و همکاران شما دچار این مشکل نشوند ولی اینجا شما به پشتیبان سایت میگویید و مشکل رفع میشه و دوستان و همکاران شما این مشکل برایشان تکرار نمیشود و این مزیت بسیار ارزشمند هست.

کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر از یک مزیت بهتر برخورد دار است که افراد مختلفی در حوزه های مختلفی در این حوزه کتابخانه آلتیوم دیزاینر را تهیه نموده اند و ممکن هست قطعات تخصصی وجود داشته باشند، عزیزان به ما معرفی میکنند و به پکیج اضافه میکنیم و شما هم از این قطعات بهره مند میشوید.

سوالات متداول کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر

1.چطور باید کتابخانه آلتیوم دیزاینر را دانلود کنم؟

کافیه به صفحه تهیه کتابخانه جامع آلتیوم دیزاینر مراجعه کنید و بعد از تهیه به پنل کاربری خود بخش دانلود های من مراجعه کرده و تمامی فایل ها را دانلود کنید.

2.چطور بروزرسانی های کتابخانه را دریافت کنیم؟

 1. قبل از هرکاری زمان آپدیت ها را در اینجا مشاهده کنید در صورت آپدیت جدید اقدام کنید.
 2. برای دریافت آپدیت به بخش دانلود های من رفته، فایل های کتابخانه جامع آلتیوم دیزانیر را دوباره دانلود کنید.
 3. فایل هایی که قبلا داشتید را حذف کنید، همچنین از روی آلتیوم دیزاینر حذف کنید.
 4. فایل ها را مجددا روی آلتیوم دیزاینر نصب کنید و روی فایل های قبلی جایگذاری کنید.

3.چطور باید کتابخانه را به آلتیوم دیزاینر اضافه کرد؟

کافیه به ( آموزش افزودن کتابخانه به آلتیوم دیزاینر قدم به قدم ) مراجعه کنید و آموزش صفر تا صد افزودن کتابخانه را برای تمامی نسخه ها را یاد بگیرید

4. من تمامی کتابخانه را نمیبینم راهکار چییست؟

کتابخانه ها دارای زیر مجموعه هستند به طور مثال مقاومت THD شماتیک هایشان مانند هم هست اما فوتپرینت های آنها متفاوت هست که فوتپرینت های متفاوت رو زیر هر مقاومت قرار دادیم. برای این کار کافیست روی کتابخانه مورد نظر کلیک کنید و در بخش فوتپرینت؛ به گزینه های زیر نمای فوتپرینت دقت کنید و انتخاب کنید.

5.چطور باید درخواست آپدیت ، اضافه کردن کتابخانه بدهیم؟

در پنل کاربری خود شما 60 روز پشتیبانی دارید و در این 60 روز میتوانید لیست درخواستی خود را ارسال کنید و در اپدیت های جدید اضافه میشوند.

آموزش آلتیوم دیزاینر 

اگر دوست دارید به صورت تخصصی نحوه کار با آلتیوم دیزاینر به صورت 0 تا 100، طراحی برد در آلتیوم دیزاینر،نحوه کار با ابزار ها، خروجی گرفتن از آلتیوم دیزاینر، چاپ برد های الکترونیکی به صورت تکی و تیراژ، کار با دستگاه سیلک اسکرین، طراحی برد های یک لایه و دو لایه را یاد بگیرید شما میتوانید از 12 ساعت آموزش آلتیوم دیزاینر – دوره استارتر سطح پیشرفته که به تازگی رایگان شده است استفاده کنید. برای 5000 نفر اول این دوره رایگان میباشد میتوانید از این دوره استفاده کنید و کامل طراحی برد با آلتیوم دیزاینر را یاد بگیرید.

مزیت های برتر 12 ساعت آموزش آلتیوم دیزاینر

 • دوره به صورت پروژه محور میباشد و عملا روی بردی که واقعی هست کار میکنید.
 • نیازی به دانش قبلی برای طراحی برد نیست از صفر به شما آموزش داده میشود.
 • دوره تماما نرم افزاری نیست و در دو فصل به شما چاپ برد یاد داده میشود.
 • چاپ برد را به صورت تکی و تیراژ و به روش های مختلفی که شرکت ها چاپ میکنند یاد میگیرید.
 • پشتیبانی 1 ماهه کاملا رایگان در تیکت پشتیبانی.

در آخر دوره به چه نتیجه ای میرسید

در آخر دوره 12 ساعت آموزش آلتیوم دیزاینر شما به یک طراح برد ماهر تبدیل میشوید که مدار هایی که در ذهن دارید و یا به شما میدهند رو بتوانید طراحی و چاپ کنید. میتوانید شماتیک هایی که دارید رو یک لایه یا دو لایه طراحی کنید. بعد از طراحی استاد چاپ برد های الکترونیکی میشوید که برد های خودتون را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت چاپ کنید. استاد نرم افزار آلتیوم دیزاینر میشید چون تکنیک هایی که بلد هستید 80 درصد افزادی که چندین ساله طراحی برد انجام میدهند نمیدونن و سرعت عمل شما بالا میره.

💚💙💜امید وارم از این مطلب لذت برده باشید لطفا نظراتتونو در بخش نظرات برای دلگرمی ما ارسال کنید❤️🧡💛

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://tarahiboard.com/?p=5585
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد دانلود کتابخانه کامل آلتیوم دیزاینر – کتابخانه سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *